فعالیت های مرکز
 
مرکز تحقیقات کلیوی شیراز اقدام به برپایی مرکز ثبت بیماران مزمن کلیوی تحت عنوان کلینیک بیماری های مزمن کلیه نموده است تا یک (Data-base) مجموعه کامل از اطلاعات پایه این بیماران از سراسر استان جمع آوری کند. تا در آینده بتوان با انجام طرح های پژوهشی و آنالیز اطلاعات موجود به بررسی وضعیت نارسایی مزمن کلیه، علل، بهترین درمان، بهترین راه پیشگیری و غیره پرداخت تا شاید گامی موثر در خصوص کاهش این بیماری و در نتیجه افزایش امید به زندگی و کاهش بار اقتصادی این بیماری بر جامعه برداشته شود. این کلینیک در روزهای سه شنبه صبح در درمانگاه داخلی بیمارستان شهید فقیهی دایر می باشد. اطلاعات بیماران به طور کامل در راستای اهداف مذکور در نرم افزار تحت وب خود ثبت می گردد.
 
 برنامه هفتگی مرکز
شنبه: تمام اعضاء مرکز اعم از پاره وقت یا تمام وقت و اعضاء هیأت موسس، به صورت هفتگی هر شنبه ساعت 11 صبح در سالن کنفراس مرکز دور هم جمع می شوند و مسائل علمی، تحقیقاتی و موارد و نامه های مربوط به هفته گدشته را مرور می کنند.
دوشنبه: جلسات کمیته تحقیقات بنیادی به صورت یک هفته در میان به سرپرستی خانم دکتر ترابی نژاد انجام می پذیرد. مباحث مورد بررسی حول پژوهش های علوم پایه و بنیادی، بارش افکار در جهت انتخاب بهترین موضوعات علمی قابل اجرا و ارائه پروپوزال های تحقیقاتی به مرکز جهت داوری و اجراست. همچنین کمیته پژوهشی دستیاران تخصصی با سرپرستی آقای دکتر روزبه روزهای دوشنبه یک هفته در میان در محل مرکز دور هم جمع می شوند. اعضاء این گروه دستیاران بیماری های داخلی و فلوشیپ های نفرولوژی علاقمند به مباحث پژوهشی هستند که با شرکت در این نشست ها به شیوه بارش افکار، بهترین و تازه ترین مباحث روز در زمینه بیماری های نفرولوژی را انتخاب و به مرحله اجرای پژوهشی می رساند.
 
مركز تحقيقات کلیوی شیراز
دانشگاه علوم پزشكي شيراز
نشانی: شيراز، خیابان ملاصدرا ، خیابان خلیلی ، برج پژوهشی محمد رسول الله ، طبقه ششم، واحد پنج
تلفن: 6281563-0713
فكس: 6281563-0713
پست الکترونیک: snurc@sums.ac.ir

کارگاه ها و همایش هاآیین نامه ها و فرم ها  
نرم افزارها     
تازه های سایت 
  پژوهشیار